Zítřek je tu, buďte připraveni! Alternative Perspectives s.r.o. vám v tom pomůže. Naši analytici investorům, firmám a institucím radí, jak se zorientovat v klíčových (geo)politických, ekonomických a technologických trendech. S pomocí našich konzultantů pak klienti z toho vyplývající výzvy a příležitosti zvládají uchopit.

S naším unikátním know-how a sítí kontaktů se můžete lehce seznámit. Od roku 2011 organizujeme Alter Eko debaty, s nimiž se partnersky spojují přední česká média; od roku 2018 pořádáme „český Davos“, ekonomické fórum v Kostelci nad Orlicí; a zároveň podporujeme projekty vybraných partnerů, například VŠE.


Analytici

Vidíme daleko: Náš analytický tým má dohromady přes sto let zkušeností s prací pro špičkové firmy a instituce. Zaměřuje se na to, jak a proč svět (ne)funguje, a na následné zasazení do klientem žádaného kontextu. K ruce má síť spolupracovníků působících v globálních centrech obchodu a financí i nervových uzlech progresivních regionů.

Roman Chlupatý

Stratég specializující se na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů. Žil, studoval a pracoval v Londýně, Torontu, Berlíně a Amsterodamu. Autor šesti knih o (politické) ekonomii, které vyšly mimo jiné v angličtině a čínštině.

Raffaella Tenconi

Analytička ekonomických a politických trendů zaměřující se na hospodářské cykly a měny. Pracovala pro Bank of America a další významné globální a regionální hráče. Kombinuje znalost historie a právních rámců s datovou analýzou.

Roger Tooze

Expert na výrobní řetězce a obchodní režim konzultující pro přední globální společnosti a instituce. Vyučoval na London School of Economics a dalších prestižních univerzitách v Evropě, USA a Číně. Žije střídavě v Británii a Číně.


Konzultanti

Jdeme do hloubky: Naši konzultanti působili na významných pozicích v předních regionálních a globálních firmách. Nabízejí na míru šitá řešení reflektující výzvy identifikované a popsané našimi analytiky. Mimo jiné v oblastech obchodního práva, bezpečnosti, financování, kryptoměn anebo expanze na progresivní trhy.

Jan Vacl

korporátní financování

V Londýně žijící specialista na akvizice a přípravu firem na vstup strategického partnera, jeho hledání a exit majitelů. Díky dlouholeté práci pro přední globální banky a telekomunikační firmy disponuje kontakty po celém světě.

Aifeng Lu

čínská spojka

Dvacet let působila v managementu předních čínských automobilek (např. Geely) a poboček významných globálních výrobců vozů (mj. Jaguar Land Rover). Nyní pomáhá evropským firmám s expanzí a úspěšným působením na čínském trhu.

Jan Šafránek

obchodní právo

Podstatnou část kariéry věnoval vedení komplexních projektů v oblasti korporátního práva a M&A. Více než deset let působil jako partner bnt. Dnes řeší zejména právní otázky související s podnikatelskými a investičními aktivitami fyzických osob.

Petra Rychnovská

poradenství a mentoring

Široké škále českých i zahraničních klientů radí v oblastech mezinárodní expanze, investičních příležitostí a také v mzdových otázkách. Vlastních zkušeností získaných při budování ASB Group využívá při mentoringu (nejen) začínajících podnikatelů.

Ján Lalka

forenzní audit

Forenzní auditor, který vyšetřuje vyvádění majetku z firem v úpadku. Podílel se na prověřování nekalých praktik nadnárodních firem a odhaloval závažnou hospodářskou kriminalitu mimo jiné v Německu, na Balkáně nebo na Ukrajině.

Klára Chlupatá

technologie a politika

Specialistka na oblast technologií, politiky a digitálních práv (nejen) v Asii, Africe a na Blízkém východě. Spolupracovala s Internews, Internet Sans Frontières a dalšími prestižními organizacemi, přednášela na University of London.

Michal Kořan

datová analytika

Soustředí se na globalizaci, technologie, globální politiku a bezpečnost. Využívá velká data, AI, zpracování přirozeného jazyka a další technologie k mapování přeshraničních toků i institucionálních, sociálních a politických rámců.

… a další experti, které vám na základě individuální poptávky rádi představíme.


Diskrétnost je pro nás samozřejmostí, opakovaně pracujeme s citlivými informacemi i těžko uchopitelnými – a přitom pochopitelnými – pocity. Po dohodě s klienty níže nabízíme ochutnávku projektů, které ukazují šíři záběru našeho analytického šetření a hloubku pomoci s nastavením správné politiky a procesů.

Analýza perspektivních rozvíjejících se trhů Eurasie

„Kvalitní datová analýza a lokální know-how. Servírováno v široce využitelné formě.“

Věra Venclíková, ředitelka, Platforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci

Rizika v globálních dodavatelských řetězcích

„Bezprecedentní znalosti, díky kterým jsme viděli ne za jeden, ale za dva rohy.“

Štěpán Uherík, partner, Save & Capital

Alzheimer centrum: Studie proveditelnosti

„Orientace na detail čítající citlivé uchopení představ a potřeb rodu s tradicí.“

hrabě Kristian Kinský, správce rodového majetku

Vstup strategického partnera A–Z

„Kompletní servis, s jehož pomocí náš produkt postoupil do první ligy.“

Jan Hornych, zakladatel, Cross Masters

Prediktivní model vývoje realitního trhu v Česku

„Inovativní přístup a detailní znalost prostředí. Výsledek? Můj vlastní Case-Shiller.“

Petr Vomastek, partner, Vomastek Investment & Development

Pomoc se vstupem na čínský trh

„Kontakty a schopnost zorientovat se v (ne)psaných pravidlech na top úrovni.“

majitel předního globálního hráče ve zdravotnickém sektoru

Služby našich analytiků a konzultantů si můžete objednat jednotlivě, anebo jako balíček odpovídající vašim konkrétním potřebám. Rádi s výběrem pomůžeme. Ozvěte se nám prostřednictvím kontaktního formuláře.


Kontaktujte nás